Průvodce Prahou


Národní muzeum

Komplex Národního muzea (jehož založení se datuje do roku 1818) jistě neušel povšimnutí při Vaší cestě do našeho hotelu Museum. Budovy prošly celkovou rekonstrukcí a vidět jen samotné interiéry je zážitek. Můžete zde shlédnout stálé přírodovědecké a historické expozice, které dopňuje spoustu výstav. Aktuální program najdete na stránkách muzea.

Vzdálenost od hotelu: 300 m

Národní muzeum

Václavské náměstí

Václavské náměstí je centrem velkých kulturních událostí dnešní doby, ale i významných milníků v naší historii. Kdo jiný ho mohl založit, než náš velikán Karel IV a jeho tehdejší název byl Koňský trh. V jeho čele stojí již zmíněná historická budova Národního muzea a o kousek níže pomník sv. Václava od Josefa Václava Myslbeka. Náměstí je dlouhé 750 metrů a lemují jí ho nejrůznější obchody, restaurace, kavárny a také administrativní budovy.

Vzdálenost od hotelu: 200 m

Václavské náměstí

Jindřišská věž

Navštivtě nejvyšší samostatně stojící zvonici v Praze a z 10. patra se vám naskytne krásný výhled na Prahu. Ve věži můžete navštívit obchůdek se suvernýry, whiskerie-kavárnu a whisky room, galerii a stálou expozici. A pokud si chcete dopřát nevšední zážitek, doporujeme povečeřet v restauraci Zvonice, která se nachází v 7. a 8. patře. Věž je přístupná i výtahem.

Vzdálenost od hotelu: 1,3 km

Jindřišská věž

Židovské město

Židovské město, známé také pod názvem Josefov, bylo dříve chudinské ghetto a dneš je jednou z nejnavštěvovanějších památek v Praze. Součástí vstupu prohlídkového okruhu Pražského židovského města je pět synangog, obřadní síň, galerie Roberta Guttmanna a Starý židovský hřbitov. K vidění jsou stálé expozice, jako například Dětské kresby z Terezína nebo Židovské tradice a zvyky, které jsou zasazeny do jednotlivých synagog

Vzdálenost od hotelu: 1,9 km

Pražské židovské město

Obecní dům a Prašná brána

Prašná brána je výraznou památkou pozdní gotiky a také vstupem do Starého Města. Právě tudy procházeli korunovační průvody na Pražský hrad. Z výšky 44 metrů můžete obdivovat krásy Starého Města.
Přilehlý Obecní dům dnes stojí na místě, kde byl dříve vybudován Královský dvůr, tehdejší sídlo českých králů. Vybudován byl na počátku 20. století se záměrem mít reprezentativní budovu hlavního města. Dnes můžete v Obecním domě navštívit kavárnu, restauraci nebo pivnici v suterénu. Doporučujeme zakoupit vstupenku na prohlídkový okruh, protože si prohlédnete úchvátné interiéry všech síní.

Vzdálenost od hotelu: 1,5 km

Prašná brána

Obecní dům